Pozycjonowanie, strony WWW Warszawa
kontakt Warszawa
projektowanie stron internetowych Warszawa Oddział: BLUMO Łódź

Nasza Agencja SEO w Social Media

Nasza Agencja na FB Nasza Agencja na Google+ Nasza Agencja na Twitterze wkrótce! Nasza Agencja na LinkedIn wkrótce!

Blumo Warszawa


Pozycjonowanie, Google Adwords, reklama w Google, strony internetowe.
Zaloguj się do monitoringu pozycji fraz >>

Google Voice Search - powiedz, żeby wyszukać

Technologia idzie z duchem czasu i rozwija się w zawrotnym tempie. Giganci internetowi starają się odpowiadać na potrzeby użytkowników, tworząc coraz to nowe udogodnienia i narzędzia przyspieszające i ułatwiające korzystanie z wyszukiwarek. Jednym z nich, które szybko zyskuje przewagę, jest Google Voice Search.

Czym jest Google Voice Search?

wyszukiwanie głosowe

Google Voice Search to narzędzie Google, które umożliwia nam zadanie pytania poprzez mówienie do mikrofonu zamiast tradycyjnego wpisywania go na klawiaturze. Działa w systemie Android i wyszukiwarce Chrome. Wyszukiwanie głosowe stworzono w celu uproszczenia i przyspieszenia procesu znajdowania informacji. Zadajemy pytanie do naszego telefonu czy komputera, niczym do drugiego człowieka, a on wprowadzi nasze pytanie w formie tekstowej do wyszukiwarki i ukaże nam odpowiedzi.
Popularność tej opcji stale rośnie i przekonuje się do niej coraz więcej osób – w 2016 roku używano Google Voice Search w 20% wyszukiwań, a szacuje się, że do końca 2020 roku będzie to już 50%. Komendy głosowe zaczynają przeważać w naszym życiu, kiedy w ciągłym biegu łatwiej jest nam wyszukać coś mówiąc, niż skupiać uwagę na pisaniu.

Zmiana specyfiki wyszukiwań, czyli przewaga pytań

Wpisując zapytanie w wyszukiwarce Google, skupiamy się głównie na krótkich słowach kluczowych i głównych frazach. Jednak wraz z rozwojem narzędzia Google Voice Search, ten trend nieco się zmienił. Korzystając z zapytań głosowych, zadajemy w większości pełne pytania, zaczynające się od Gdzie?, Kiedy?, Jak? np. zamiast wpisać „burgery Łódź” zapytamy „gdzie zjem najlepsze burgery w Łodzi?”, co może zmienić listę odpowiedzi na dokładniejszą. Duży wpływ na to ma wprowadzony przez Google w 2013 roku algorytm Koliber, który ma za zadanie lepszego rozpoznawania kontekstów i sensu wprowadzanych do wyszukiwarki zapytań. Dzięki umiejętności personalizacji zadanych pytań przez algorytm, otrzymujemy bardziej merytoryczne i odpowiadające nam treści w odpowiedziach.

Dlaczego warto zadbać o pozycjonowanie strony pod wyszukiwanie głosowe?

Google Voice Search

Przy tak dynamicznym wzroście popularności wyszukiwania głosowego, warto zadbać, aby nasza witryna było odpowiednio do tego dostosowana. Da to nam przewagę nad konkurencją i zapewni wyższe pozycje w wynikach wyszukiwań. Istnieje kilka rozwiązań, które możemy wdrożyć, aby uzyskać widoczne efekty. Możemy spróbować przeprowadzić je sami, ale lepiej zlecić je profesjonalnej agencji SEO takiej, jak Blumo. Oto kilka ich przykładów:

Zalety korzystania z Google Voice Search

Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem usług pozycjonowania stron internetowych i pozycjonowania pod Google Voice Search w agencji Blumo.

(Average Rating Based on rating)

Najczęściej ostatnio wyszukiwane słowa kluczowe w Google:

Zapytaj o pozycjonowanie:

imię i nazwisko/firma:

numer tel:

e-mail:

strona WWW/jeszcze nie mam strony:


wiadomość:


wpisz kod: bidh
Adwords
Kampanie reklamowe
Google Adwords
Pozycjonowanie naturalne
Sklepów i stron WWW
Pozycjonowanie stron WWW
Audyt SEO
Optymalizacja kodu i treści
Audyt SEO
Serwis i naprawy
Joomla, Wordpress, szablony sklepów
Serwis WWW
Projektowanie WWW
stron i sklepów pod pozycjonowanie
Projektowanie stron WWW
Aplikacje WWW
Cenniki online, formularze, bazy danych
Aplkacje internetowe

Ocena: ★★★★★