Pozycjonowanie, strony WWW Warszawa
kontakt Warszawa
projektowanie stron internetowych Warszawa Oddział: BLUMO Łódź

Nasza Agencja SEO w Social Media

Nasza Agencja na FB Nasza Agencja na Google+ Nasza Agencja na Twitterze wkrótce! Nasza Agencja na LinkedIn wkrótce!

Blumo Warszawa


Pozycjonowanie, Google Adwords, reklama w Google, strony internetowe.
Zaloguj się do monitoringu pozycji fraz >>

SEO Wordpress – 5 wskazówek pozycjonowania stron w Wordpressie

Wordpress to niezaprzeczalnie najpopularniejszy system zarządzania treścią (CMS) na świecie – jego udział wynosił 60%. Pierwsza oficjalna wersja miała swoją premierę w maju 2003 roku. Został stworzony w języku PHP do obsługi blogów i sklepów internetowych. Opiera się on na idei szablonów stron internetowych i łatwej budowie bazującej na kotrolorze przekierowań. Osoby korzystające z Wordpressa mają możliwość istalowania tysiąca motywów, które pozwalają na uatrakcyjnienie wyglądu bez znajomości kodu źródłowego. Unikalną opcję stanowią również wtyczki umożliwiające kompleksowe działania na stronie, jak choćby dodanie pasków nawigacyjnych czy sliderów. Najważniejszą zaletą tego systemu jest jednak łatwość w obsłudze, nawet dla laików PHP i HTML, którzy zaczynają swoją przygodę w świecie internetowych treści. Inne jego plusy to m.in. Szeroki wybór darmowych dodatków, szybkie naprawianie błędów czy duże wsparcie licznej społeczności. Jednak dobry kontent nie wystarczy, trzeba znać techniki i narzędzia, żeby go odpowiednio napisać i wypromować. Przedstawiamy zatem 15 wskazówek pozycjonowania stron w Wordpressie.

1. Łatwo czytelne linki

Przyjazne linki SEO w Wordpressie to łatwo czytelne adresy URL, zarówno dla czytelnika, jak dla robota Google. Jak może wyglądać właściwy link, a jak link nieprzyjazny dla SEO?

Wordpress SEO

Przyjazne linki są proste, bez znaków specjalnych ani wielkich liter, w telegraficznym skrócie informujące o treści podstrony, np:

https://blumoseo.pl/blog/specjalista-seo-i-jego-zadania.html
https://blumoseo.pl/pozycjonowanie-stron-warszawa.html

Linki trudno czytelne mogą wyglądać na przykład tak:

https://{nazwa_domeny}/?JdeeoS=6432425
https://{nazwa_domeny}/archiwum/456/

Nie dowiadujemy się z nich o zawartości strony, ponadto trudno jest je zapamiętać. Co więcej, takie niewłaściwe linki utrudniają pozycjonowanie stron internetowych i zdobywanie wysokich pozycji w wyszukiwarce. Aby zmienić strukturę linków skorzystaj z opcji Ustawienia -> Bezpośrednie odnośniki.2. Optymalizacja treści

Częste i regularne dodawanie wpisów jest niezwykle istotne, muszą one być jednak skonstruowane w odpowiedni sposób. Tytuł powinien zawierać od 50 do 60 znaków i frazę kluczową. Optymalna długość opisu (metadescription) to 150-160 znaków. Jego zadaniem jest krótkie wprowadzenie ale też zachęcenie potencjalnego czytelnika. Ważnym punktem są nagłówki, należy zachować ich hierarchię. H1 umieszczamy w tekście raz, a następnie odpowiednio porządkujemy nagłówki niższego stopnia H2->H3->H4 itd. Pozycjonowanie Wordpress

Tekst jest atrakcyjniejszy dla czytelnika, kiedy jest urozmaicony w dobrą grafikę. Obrazki należy skompresować i uzupełnić o atrybut ALT, czyli alternatywny opis grafiki, najlepiej wybranymi frazami kluczowymi. Warto wyposażyć się we wtyczkę Yoast SEO, która podpowiada, jak najefektywniej tworzyć treści i co zmienić, żeby ulepszyć pozycjonowanie stron internetowych na Wordpressie.

3. Bądź na bieżąco z aktualizacjami Wordpressa

Żeby Wordpress pracował efektywnie i bezpiecznie, należy przestrzegać aktualizacji najnowszej wersji systemu, ale także wtyczek. Każdy update wnosi poprawki błędów, nowe fukcje i usprawnienia. Dla wygody i efektywności polecamy regularne aktualizacje (Kokpit->Aktualizacje).

4. Zainwestuj w bezpieczeństwo – HTTPS/SSL

Ważne jest, aby strona była bezpieczna, czyli chroniona certyfikatem SSL. Nie pozwala on na przechwytywanie danych lub na ich zmiany. Charakterystyczna strona w niego wyposażona posiada symbol zielonej kłódki przy adresie URL. Jego zaletą jest poprawa wiarygodności, nie tylko dla odbiorcy, ale głównie wyszukiwarki Google, co ulepsza pozycjonowanie strony.

5. Linkuj w Wordpress!

Pozycjonowanie w dużej mierze opiera się na linkowaniu wewnętrznym i zewnętrznym. Warto zamieścić parę linków wewnętrznych, czyli w obrębie danej witryny, jak również zewnętrznych, które odnoszą się do wartościowych i sprawdzonych źródeł. Takie działania wydłużą czas użytkownika na stronie, zwiększą ilość wyświetleń i poprawią wyniki.

To tylko parę wybranych rad, sposobów na pozycjonowanie stron w Wordpressie jest wiele i im więcej ich znasz, tym lepszym jesteś specjalistą SEO! Zawsze możesz skorzystać z usług naszej firmy i oddać pracę w ręce profesjonalistów - zachęcamy do zapoznania się z cennikiem pozycjonowania stron internetowych.

(Average Rating Based on rating)

Najczęściej ostatnio wyszukiwane słowa kluczowe w Google:

Zapytaj o pozycjonowanie:

imię i nazwisko/firma:

numer tel:

e-mail:

strona WWW/jeszcze nie mam strony:


wiadomość:


wpisz kod: wmhl
Adwords
Kampanie reklamowe
Google Adwords
Pozycjonowanie naturalne
Sklepów i stron WWW
Pozycjonowanie stron WWW
Audyt SEO
Optymalizacja kodu i treści
Audyt SEO
Serwis i naprawy
Joomla, Wordpress, szablony sklepów
Serwis WWW
Projektowanie WWW
stron i sklepów pod pozycjonowanie
Projektowanie stron WWW
Aplikacje WWW
Cenniki online, formularze, bazy danych
Aplkacje internetowe

Ocena: ★★★★★