Co to jest pozycjonowanie stron internetowych? - FAQ blumoseo
HOME / FAQ / 1. Co to jest pozycjonowanie stron internetowych?

Czym jest pozycjonowanie stron internetowych? Na czym polega pozycjonowanie stron w Google? Jak szybko działa i ile trwa?

Co to jest pozycjonowanie stron internetowych?

Na czym polega pozycjonowanie stron w Google?

Pozycjonowanie stron internetowych to przebieg działań marketingowych, które prowadzą do osiągnięcia najwyższych pozycji w organicznych wyszukiwaniach Google. Celem każdego pozycjonującego jest wprowadzenie określonych zmian i ulepszeń, aby strona znalazła się w TOP10 a następnie TOP3. Z uwagi, że ok. 90% użytkowników kończy poszukiwania odpowiedzi na pierwszej stronie z wynikami, tak ważne jest, żeby strona znajdowała się jak najwyżej. Wyższa pozycja to lepsza widoczność, czyli więcej odwiedzających stronę i wzrost zysków.

Pozycjonowanie stron - jak szybko działa i ile trwa?

Pozycjonowanie stron to metoda promocji bez wątpienia skuteczna, jednak wymagająca cierpliwości. Wielu klientów po miesiącu często chce rezygnować z wprowadzanych działań, gdyż nie są świadomi, że na efekty trzeba poczekać. Średnio po trzech miesiącach można już zauważyć znaczące wzrosty pozycji, które przy systematyczności będą stale się zwiększać i utrzymywać.

Gwarancja pierwszej pozycji nie istnieje

Nie warto również wierzyć w zapewnienia typu: „gwarantujemy pierwszą pozycję” czy „z nami TOP3 masz jak w banku!”. Nie jest możliwe zagwarantowanie pierwszych pozycji w organicznych wynikach wyszukiwań, bo nie są znane wszystkie tajniki działania algorytmów Google i trzeba brać pod uwagę kroki podejmowane przez konkurencję. Nie daj się nabrać! Zaufaj doświadczonej agencji SEO, która może określić, jakich wyników się spodziewać, jakie są szanse na TOP10 i ile czasu to zajmie.

Jakie działania obejmuje proces pozycjonowania stron w Blumo?

pozycjonowanie stron

Proces pozycjonowania stron rozpoczyna się od audytu SEO, w którym ocenia się stronę pod wieloma aspektami:

Tego typu audyt SEO warto wykonać nie tylko przed rozpoczęciem pozycjonowania, ale też po stworzeniu nowej strony www, przed rozpoczęciem promocji, przy zmianie agencji SEO lub przy ocenie efektów obecnych prac. Możemy wyróżnić liczne korzyści z jego wykonania: wprowadzenie skutecznych i trafnych poprawek, dodanie ewentualnych usprawnień czy poprawę widoczności strony dla jej użytkowników korzystających ze smartfonów.

Skorzystaj z darmowego audytu swojej strony online oraz sprawdź cennik pozycjonowania stron internetowych w Blumo!Zadaj pytanie o pozycjonowanie

Stworzenie strony internetowej, Google Adwords lub usługi programistyczne WWW.Imię i nazwisko/Firma:

Telefon:
E-mail:
Adres WWW strony internetowej a może strona jest do zrobienia?:
Wiadomość:
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Blumo, będącego Administratorem danych, w celu przedstawienia warunków współpracy.
wpisz: prwb