Ile kosztuje stworzenie strony internetowej? - FAQ blumoseo
HOME / FAQ / 17. Ile kosztuje stworzenie strony internetowej?

Jaka jest cena stworzenia strony internetowej? Co obejmują koszty tworzenia strony i na jakiej podstawie odbywa się wycena? 

Ile kosztuje stworzenie strony internetowej?

Każdy projekt tworzenia strony internetowej jest wyceniany indywidualnie i zależy od wielu czynników, m.in. od kompleksowości strony, ilości podstron czy zaawansowanych funkcjonalności.

Profesjonalna strona internetowa to wizytówka strony – warto w nią zainwestować, aby przez lata dumnie służyła wizerunkowi firmy. Stworzenie sprawnie działającej i estetycznej witryny wymaga jednak wiedzy, doświadczenia i zaangażowania – są oferty tworzenia strony za 200 zł, ale najczęściej są to amatorzy lub uczące się osoby – lepiej wybrać jedną, fachową agencję SEO, która kompetentnie i rzetelnie się tym zajmie i nie martwić się o utopione koszty.

Co obejmują koszty tworzenia strony?

W Internecie możemy spotkać się z rozstrzałem cenowym obejmującym kwoty od 300 do nawet 10 000 złotych.

Na jakiej podstawie wykonuje się wycenę tworzenia strony?

  1. Cel strony – czy dana strona internetowa ma być jedynie wizytówką zawierającą podstawowe dane, czy ma być sklepem oferującym produkty i bezpośrednią sprzedaż?
   • Blog internetowy – opiera się na dodawaniu wpisów tematycznych (ok. 500-1000zł netto)
   • Wizytówka firmy – strona zawierające informacje o firmie, dojazd, kontakt (ok. 1000-1500zł netto)
   • Strona typu one page – witryna złożona z „jednej strony“, po której można poruszać się w sposób góra-dół (ok. 1000-2000zł netto)
   • Strona landing page – tzw. „strona lądowania“, czyli prowadząca z linku, banneru czy linku reklamowego; zazwyczaj jest elementem większej witryny (ok. 1000-2000zł netto)
   • Profesjonalna strona dla firm – rozbudowana wersja strony z elementami graficznymi i bogatymi funkcjonalnościami, szczególnie ważna dla biznesu internetowego (ok. 1500-3000zł netto)
   • Strona internetowa sklepu – umożliwia sprzedaż produktów przez Internet i łatwą administrację w panelu (ok. 2000-5000zł netto)
  2. Doświadczenie i wiedza wykonawcy – cena będzie wyższa, jeśli wybierzemy profesjonalną i doświadczoną firmę z bogatym portfolio i dobrymi opiniami; taka inwestycja będzie bezpieczniejsza, a strona z pewnością wykonana właściwie.
  3. Czas wykonania strony internetowej – jak wiadomo, czas to pieniądz, więc wraz z zaawansowaniem strony rośnie czas jej wykonania i cena.
  4. Hosting i domena – utrzymanie serwera i płatność za domenę wynosi ok. 100-200zł netto rocznie. Warto porównać oferty i wybrać najkorzystniejszą.
  5. Administracja i dalsze prace nad stroną – jeśli nie wiesz jak lub nie masz czasu samemu zająć się stroną internetową, warto zlecić to zadanie specjalistom, którzy będą zajmowali się administrowaniem i aktualizowaniem danych na stronie oraz pozycjonowaniem strony internetowej.

Cena tworzenia strony internetowej – podsumowanie

Na ostateczne koszty składa się wiele czynników, dlatego cenę określa się po określeniu oczekiwań i specyfiki strony. Zapraszamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy Blumo, e-maila lub kontakt telefoniczny w celu indywidualnej wyceny tworzenia strony internetowej.Zadaj pytanie o pozycjonowanie

Stworzenie strony internetowej, Google Adwords lub usługi programistyczne WWW.Imię i nazwisko/Firma:

Telefon:
E-mail:
Adres WWW strony internetowej a może strona jest do zrobienia?:
Wiadomość:
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Blumo, będącego Administratorem danych, w celu przedstawienia warunków współpracy.
wpisz: dusw