Jak dodać stronę internetową do wyszukiwarki Google? - FAQ blumoseo
HOME / FAQ / 8. Jak dodać stronę internetową do wyszukiwarki Google?

Jakie są sposoby na dodanie strony internetowej do wyszukiwarki Google? Ile to potrwa i czy jest to trudne?

Jak dodać stronę internetową do wyszukiwarki Google?

Często ktoś, kto jest początkujący w branży i zakłada swoją stronę zastanawia się, skąd Google będzie wiedziało, że jego strona powstała? Mamy do wyboru kilka sposobów na dodanie strony do wyszukiwarki Google.

I. Czekanie, aż Google sam zindeksuje stronę

Zaczynamy od najprostszego rozwiązania, czyli poczekać. Indeksowanie strony przez Google może potrwać kilkanaście dni, więc jeśli nie zależy Ci na czasie, Google samo Cię znajdzie.

II. Linkowanie strony z popularnych witryn

Opcją dla przyspieszenia dodania strony do wyszukiwarki Google jest zostawienie linku do strony na innej witrynie. Popularne strony są odwiedzane przez roboty znacznie częściej, dzięki czemu trafią na naszą stronę w naturalny sposób.

III. Dodanie mapy strony do Google Search Console

Mapa witryny (sitemap.xml) to plik, w którym znajdują się wszystkie adresy podstron danej domeny. Jest to najbardziej pomocne, kiedy strona ma wiele podstron – ma to pomóc robotom Google w indeksowaniu. Jeśli jednak linkowanie wewnętrzne jest sprawne, roboty poradzą sobie równie dobrze. Dodanie mapy odbywa się za pomocą narzędzia Google Search Console. Po zweryfikowaniu swojej domeny, mamy możliwość dodania strony w postaci adresu URL lub dodanie mapy w formacie pliku XML. Istnieje kilka sposobów na wygenerowanie takiej mapy, np. za pomocą wtyczek w Wordpress czy narzędzia online.Zadaj pytanie o pozycjonowanie

Stworzenie strony internetowej, Google Adwords lub usługi programistyczne WWW.Imię i nazwisko/Firma:

Telefon:
E-mail:
Adres WWW strony internetowej a może strona jest do zrobienia?:
Wiadomość:
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Blumo, będącego Administratorem danych, w celu przedstawienia warunków współpracy.
wpisz: ihvw