Jak szybko uzyskam rezultaty pozycjonowania fraz? - FAQ blumoseo
HOME / FAQ / 11. Jak szybko uzyskam rezultaty pozycjonowania fraz?

Jak szybko uzyskam rezultaty pozycjonowania fraz? – każdy Klient chciałby wiedzieć, jaki jest przybliżony czas oczekiwania na rezultaty. Postanowiliśmy nieco wyjaśnić tę kwestię. 

Jak szybko uzyskam rezultaty pozycjonowania fraz?

Jak szybko zobaczę efekty pozycjonowania fraz? – z tym pytaniem spotykamy się często już na początku współpracy. Wątpliwości są zrozumiałe – Klient chciałby wiedzieć, jaki jest przybliżony czas oczekiwania na rezultaty. Często też pytanie o czas efektów zadają Klienci, którzy po tygodniu czy miesiącu rozpoczęcia działań nie widzą wyników. Całkowicie rozumiemy wszelkie niepokoje, dlatego staramy się już na początku informować o specyfice pozycjonowania stron internetowych.

czas-pozycjonowania

Jak długo trzeba więc czekać na efekty pozycjonowania stron?

To jest wyjątkowo trudne pytanie, a najlepszą odpowiedzią będzie… To zależy. Jest to bowiem zależne od wielu czynników, na które niekiedy specjaliści SEO nie mają wpływu. Zakłada się, że jeśli jest to pozycjonowanie stron internetowych, czyli dążenie do uzyskania najwyższych pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania poprzez wykorzystanie legalnych metod (tzw. WhiteHat SEO), to czas oczekiwania na widoczne skoki pozycji będzie okresem kilku miesięcy. Znalezienie się na pierwszej stronie w naturalnych wynikach może zająć do roku, przy czym nikt nie może zagwarantować TOP3 – najlepsza agencja powinna o tym wiedzieć i obiecywać jedynie dołożenie wszelkich starań, żeby tak się stało.

Tak niejednoznaczne odpowiedzi i wiele niewiadomych wynika z wielu zmiennych, które towarzyszą procesowi pozycjonowania, m.in.

Infografika przedstawia, jak długo zajmuje przejście z TOP50 do TOP10 w poszczególnych, przykładowych branżach.

Pozycjonowanie stron to nie sprint, a maraton – wymaga czasu i wiedzy. Klientom proponujemy stały kontakt z agencją SEO, sprawdzanie raportów lub samodzielne monitorowanie pozycji. W szczególności zalecamy też cierpliwość : )Zadaj pytanie o pozycjonowanie

Stworzenie strony internetowej, Google Adwords lub usługi programistyczne WWW.Imię i nazwisko/Firma:

Telefon:
E-mail:
Adres WWW strony internetowej a może strona jest do zrobienia?:
Wiadomość:
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Blumo, będącego Administratorem danych, w celu przedstawienia warunków współpracy.
wpisz: ydcw