4 najpopularniejsze strategie marketingu cyfrowego w 2021 roku
HOME / Blog / 4 najpopularniejsze strategie marketingu cyfrowego w 2021 roku
4 najpopularniejsze strategie marketingu cyfrowego w 2021 roku

4 najpopularniejsze strategie marketingu cyfrowego w 2021 roku

Popularne strategie marketingu cyfrowego w ciągu ostatniej dekady były dość dynamiczne. Dzięki stale zmieniającym się platformom cyfrowym i innowacjom, specjaliści od marketingu cyfrowego stale dostosowują kampanie do potrzeb ludzi i dostępnej technologii.

Wszystkie te strategie mają na celu zdobycie potencjalnych klientów i zwiększenie konwersji.

Jedynym sposobem na to jest dalsze wzmacnianie obecności marki w Internecie i utrzymanie przewagi konkurencyjnej, zwłaszcza w tej „nowej normalnej” gospodarce.

Zobacz, co czeka nas w 2021 roku i zweryfikuj swoje obecne strategie marketingu cyfrowego.

1. Reklamy ukierunkowane

Często możemy zastanawiać się, skąd takie portale, jak np. Facebook wiedzą, czego właśnie szukamy, podsuwając nam przeglądane wcześniej produkty. To dowód na to, jak można zoptymalizować modele nieliniowe, aby przyciągnąć potencjalnych klientów i kupujących za pomocą ukierunkowanych reklam.

Facebook z pewnością nie czyta nam (jeszcze) w myślach, ale dzięki dekodowaniu danych wydaje się, że tak jest. Jeśli kilka razy szukałeś pożądanych produktów, oglądałeś film lub śledziłeś influencera w mediach społecznościowych, który używa tego produktu, algorytmy Facebooka są w stanie wybrać Twoje preferencje i skierować reklamy do Ciebie.

A ponieważ Instagram jest teraz również dostępny na Facebooku, widzimy również ukierunkowane reklamy na Instagramie i posty, które można kupić w aplikacji.

marketing-cyfrowy-Facebook

2. Marketing konwersacyjny

Współczesny marketing staje się coraz bardziej skoncentrowany na bezpośredniej i otwartej komunikacji niż kiedykolwiek. Nie jest to zaskakujące, ponieważ personalizacja w marketingu stała się również trendem w ostatnich latach, opanowanym przez takie firmy jak Amazon i inne gigantyczne marki eCommerce.

Konsumenci lubią marki, które reagują. 82% konsumentów oczekuje „natychmiastowej” odpowiedzi na ich pytania, więc Twoja marka musi priorytetowo potraktować spełnienie tego trendu.

Marketing konwersacyjny obejmuje bezpośrednie połączenia między kupującymi a sprzedającymi w czasie rzeczywistym. Jest teraz używany na różnych platformach, urządzeniach i harmonogramach, ponieważ marki chcą skuteczniej docierać do swoich klientów.

Ten oparty na opiniach model poprawia UX lub doświadczenie użytkownika, większe zaangażowanie i większą lojalność.

marketinginternetowy

3. Wzrost znaczenia „Influencer Marketingu”

Influencer marketing jest również nazywany marketingiem polecającym lub marketingiem szeptanym. Koncentruje się na współpracach z popularnymi celebrytami oraz twórcami treści do wzmocnienia statusu Twojej marki na większym rynku.

Influencerzy to określenie, które może się tu odnosić zarówno do celebrytów, jak i twórców różnego rodzaju treści na Instagramie lub YouTube, którzy zdobyli ogromną rzeszę obserwujących dzięki swoim kanałom. Mogą pomóc przyciągnąć potencjalnych klientów i potencjalnych nabywców do Twojej marki, po prostu rozpowszechniając informacje o niej w mediach społecznościowych.

Ponieważ marketing influencerów jest generalnie bardziej autentyczny niż reklama korporacyjna, 63% konsumentów ufa opiniom influencerów o produktach znacznie bardziej niż temu, co mówią o sobie marki.

Influencer marketing jest teraz skuteczniejszy i wydajniejszy dzięki technologiom AI (sztucznej inteligencji). Pomaga rozpoznać influencerów z większym zaangażowaniem, mniejszą liczbą fałszywych obserwujących i większym prawdopodobieństwem pozytywnego zwrotu z inwestycji.

influencer marketing

4. Nieliniowe ścieżki użytkowników

Zrozumienie, w jaki sposób klienci dokonują wyborów zakupowych i z jakimi punktami styku mają kontakt po drodze, jest uważane za podstawowy czynnik w marketingu.

Dawno minęły czasy, kiedy klient widzi reklamę, idzie do sklepu, kupuje produkt i to wszystko. W dzisiejszej gospodarce cyfrowej jest o wiele więcej możliwości angażowania klientów.

Słowo „liniowa ścieżka kliknięcia” stało się teraz zbędne wraz z wprowadzeniem remarketingu, reklam ukierunkowanych na różne urządzenia i OTT (over-the-top to sposób dostarczania treści telewizyjnych i filmowych przez Internet na żądanie i dostosowany do wymagań indywidualnego konsumenta).

„Podróż klienta” jest kluczowa. Ale w ostatnich dziesięcioleciach, kiedy świat stał się globalny, podróż konsumenta bardzo się zmieniła. Modele opisujące podróż klienta również ewoluowały.

Liniowa struktura oznacza, że każdy krok postępuje systematycznie od poprzedniego. Jednak na ścieżce nabywcy model liniowy nie ujawnia innych kwestii, ponieważ w logice liniowej nie ma odwrotu.

Na początek nie zobaczysz utraconych klientów w modelach liniowych, co prowadzi do zaniedbania byłych klientów, których nadal można odzyskać za pomocą różnych strategii marketingowych.

Jedynym rozwiązaniem jest postrzeganie doświadczenia konsumenta za pomocą modelu nieliniowego jako nieskończonej podróży, którą przedstawia schemat:

nieliniowa

Wniosek? Wzmocnij swoją markę dzięki marketingowi cyfrowemu!

Korzystanie z marketingu cyfrowego pozwala markom optymalizować kampanie marketingowe przy użyciu najbardziej przystępnych i mierzalnych technik.

Marketing cyfrowy oferuje możliwość wejścia na rynek globalny bez typowych kosztów marketingu globalnego.

Korzystanie z tych strategii cyfrowych pomaga budować lojalność wobec marki, zwłaszcza gdy można natychmiast śledzić działania marketingowe za pomocą marketingu cyfrowego.


<< POWRÓT

Na naszym blogu

Poczytaj więcej


Zadaj pytanie o pozycjonowanie

Stworzenie strony internetowej, Google Adwords lub usługi programistyczne WWW.Imię i nazwisko/Firma:

Telefon:
E-mail:
Adres WWW strony internetowej a może strona jest do zrobienia?:
Wiadomość:
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Blumo, będącego Administratorem danych, w celu przedstawienia warunków współpracy.
wpisz: fsah