4 rodzaje treści, które zaciekawią czytelnika
HOME / Blog / 4 rodzaje treści, które zaciekawią czytelnika
4 rodzaje treści, które zaciekawią czytelnika

4 rodzaje treści, które zaciekawią czytelnika

Jakie treści zaciekawią czytelnika?

Wymyślanie różnych sposobów na zaangażowanie czytelników online w treści i zainteresowanie blogiem to ciągła walka. Mamy obecnie do czynienia z licznymi rozpraszaczami, musimy zdobywać zaufanie nowych odbiorców na różnych kanałach i regularnie dodawać nowe treści, a konkurencja też nie śpi i goni nas z minuty na minutę. W jakiś sposób musisz udowodnić, że Twoje treści są lepsze.

Tworzenie dobrze napisanych i przemyślanych postów już nie wystarczy. Raporty pokazują, że użytkownicy online nie mają już cierpliwości, aby siedzieć i czytać artykuł, a przynajmniej nie, jeśli tekst nie zawiera również innych form treści, które mogłyby urozmaicić „ścianę tekstu”.

Ale kiedy w końcu odkryjesz tajniki pisania angażujących i intrygujących tekstów zauważysz, jak pozytywnie reagują odbiorcy i regularnie wracają po więcej. Oto cztery formy przekazu, które mogą pomóc w ulepszaniu postów na blogu i utrzymaniu zainteresowania czytelników.

video marketing

1. Video

Filmy nie są nowością w świecie marketingu internetowego, a blogosferze nie jest obca ich siła przekazu. Nawet jeśli masz pisemny post na blogu, możesz spróbować stworzenie jego wersji video, której możesz później użyć do łatwiejszej promocji swojego bloga w mediach społecznościowych.

Nie musi nawet całkowicie odzwierciedlać treści wpisu na blogu, ale w ciekawy sposób zachęcać do jego przeczytania. Możesz nagrać film, który będzie zawierał sedno Twojego posta, a tekst może dostarczyć dodatkowych szczegółów, które mogą zainteresować użytkowników. Idealną platformą do promocji swoich treści jest obecnie aplikacja TikTok, która skłania się ku krótkim filmikom – najwięcej uwagi przyciągają video do 30 sekund.

2. Gify

Martwisz się brakiem umiejętności w zakresie tworzenia video? Spokojnie, są inne rozwiązania - możesz spróbować stosowania gifów. Są o wiele łatwiejsze do stworzenia, jeśli chcesz, lub możesz użyć jednej z niezliczonych witryn z gifami, aby dodać trochę humoru do swoich treści.

Używaj ich szczególnie wtedy, kiedy masz dłuższy post. Bloki tekstu mogą odstraszyć czytelników, nawet jeśli masz wiele nagłówków, które pozornie dzielą go na sekcje. Gify mogą dać odbiorcom zabawną odskocznię od tekstu, coś, na co mogą patrzeć podczas „konsumowania” treści, a Ty możesz jednocześnie udowodnić swoją kreatywność i poczucie humoru.

infografika SEO

3. Infografiki

Obrazki , rysunki, wykresy czy grafy są zawsze lubiane przez odbiorców. Zwłaszcza, jeśli chodzi o blogi techniczne, gdzie trudne koncepcje są przedstawione obrazowo, aby były łatwiejsze do przyswojenia.

Nie musisz być grafikiem, aby je stworzyć. Platformy takie jak Canva oferują wiele darmowych szablonów, z którymi możesz się bawić i tworzyć wysokiej jakości infografikę, nawet będąc amatorem w graficznym świecie.

4. Listy

Jeśli jeszcze nie wdrożyliście list do swoich artykułów, czas zacząć! Listy, wyliczenia czy wypunktowania, są bardzo łatwe do konceptualizacji i tworzenia. Twoi czytelnicy również je uwielbiają.

Dużo łatwiej jest śledzić artykuł, gdy jest przedstawiony w formie listy. Czytelnicy nie muszą starać się podążać za naturalnym przepływem treści i łączyć ze sobą informacji z każdego akapitu. Mogą szybko przechodzić z jednego punktu do drugiego, przeglądać to, czego chcą i uważnie czytać, gdy coś wzbudzi ich zainteresowanie. Wystarczy spojrzeć na ten artykuł – główne zagadnienia są od razu widoczne!

Treść treścią, ale…

Brak kreatywności w dzisiejszym świecie zasadniczo oznacza, że będziesz mieć trudności z utrzymaniem swojej pozycji. W dzisiejszych czasach dobre treści są wszędzie i trzeba wykrzesać dodatkową iskrę, która da ci przewagę w wyścigu.

Niezwykle ważny jest jednak dodatkowy czynnik: nigdy nie zapomnij o bezpośredniej interakcji z odbiorcami. Jasne, świetne treści sprawiają, że czytają i wracają, ale jeśli chcesz pójść o krok dalej, musisz sprawić, by Twój post na blogu był bardziej interaktywny, poprzez zaktywizowanie czytelników.

Poproś ich o wyrażenie opinii w sekcji komentarzy lub zachęć ich, aby przyszli do Ciebie z własnymi pomysłami. Tak czy inaczej, upewnij się, że nawiązujesz kontakt z czytelnikami, który jest bardziej osobisty. Powyższe porady powinny pomóc w znacznym wzroście statystyk Twojej witryny.


<< POWRÓT

Na naszym blogu

Poczytaj więcej


Zadaj pytanie o pozycjonowanie

Stworzenie strony internetowej, Google Adwords lub usługi programistyczne WWW.Imię i nazwisko/Firma:

Telefon:
E-mail:
Adres WWW strony internetowej a może strona jest do zrobienia?:
Wiadomość:
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Blumo, będącego Administratorem danych, w celu przedstawienia warunków współpracy.
wpisz: vjax