Google znajdzie Twoje urządzenie!
HOME / Blog / Google znajdzie Twoje urządzenie!
Google znajdzie Twoje urządzenie!

Google znajdzie Twoje urządzenie!

Google znajdzie Twój telefon z Androidem

Posiadacze iPhonów zapewne dobrze znają funkcję Znajdź mój iPhone, którą proponuje Apple. Od teraz również właściciele smartfonów z Androidem mają okazję skorzystać z możliwości zlokalizowania swojego telefonu. Google zainicjowało stworzenie nowej usługi.

Zgubiony telefon to już nie problem

znajdź telefon z Google

Każdy z nas zna to uczucie przerażenia, kiedy sięga do kieszeni i nie znajduje w niej swojego telefonu. Zaczyna się panika i przeszukiwanie w popłochu wszystkich rzeczy. Od niedawna Google postanowiło zapobiec naszym stresom i stworzyło aplikację Znajdź mój telefon. Teraz nie musisz już liczyć tylko na uczciwość znalazcy czy swoje skrupulatne poszukiwania, Twój telefon może być namierzony w każdym zakamarku! Pierwszym krokiem jest udostępnienie Google naszej lokalizacji. Dzięki aktualizacji usługi jest możliwe znalezienie urządzenia nawet w dużych budynkach dzięki dodaniu wewnętrznych map.

Warunki korzystania z usługi

Oprócz znalezienia telefonu możemy również zablokować go oraz wykasować z niego dane. Jeśli miałeś od początku połączenie ze swoim kontem Google na urządzeniu z Androidem, usługa została samoczynnie aktywowana.

Są jednak pewne aspekty, które muszą być spełnione, aby aplikacja działała. Smartfon musi:

  • mieć użytkownika połączonego z kontem Google
  • mieć aktywne połączenie z Internetem
  • być widoczne w Google Play
  • być włączone
  • mieć aktywną usługę Znajdź moje urządzenie
  • mieć włączoną lokalizację.

Aplikacja Google, która może uratować życie

Google znajdź urządzenie

Rozwiązanie znalezienia telefonu przez aplikacje okazuje się być wieloaspektowe, bo może nawet pomóc w odnalezieniu życia. W Internecie można znaleźć artykuł, który opisuje historię kobiety zaginionej w górach. Służby ratownicze nie mogły jej znaleźć mimo długich godzin poszukiwań, zaangażowania psów i śmigłowców. W roztrzygnięciu śledztwa skuteczna okazała się być właśnie aplikacja Znajdź mój telefon. Krewni zaginionej postanowili dostać się do haseł i jej użyć. Serwery Google odnotowują ostatnie umiejscowienie telefonu. Dzięki temu zmniejszył się obszar poszukiwań i znaleziono kobietę w lesie. Ta historia daje nam wskazówkę, aby zawsze poinformować kogoś o naszej wyprawie do lasu czy w góry i mieć włączone usługi Google i lokalizacji.

Uwaga na oszustów

Niestety, nieuczciwi i tu znaleźli drogę do postępu. Wpisane w Google frazy takie jak "jak zlokalizować telefon", wiele linków może doprowadzić Cię na strony, które teoretycznie pozwalają na lokalizację urządzenia. W 90% są to jednak fałszywe witryny, za pomocą których oszuści próbują wyłudzić dane lub pieniądze za pomocą drogich SMSów. Nie dajcie się nabrać i korzystajcie tylko ze sprawdzonych źródeł!


<< POWRÓT

Na naszym blogu

Poczytaj więcej


Zadaj pytanie o pozycjonowanie

Stworzenie strony internetowej, Google Adwords lub usługi programistyczne WWW.Imię i nazwisko/Firma:

Telefon:
E-mail:
Adres WWW strony internetowej a może strona jest do zrobienia?:
Wiadomość:
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Blumo, będącego Administratorem danych, w celu przedstawienia warunków współpracy.
wpisz: gtre