Najpopularniejsze wyszukiwania w 2019 roku w Google
HOME / Blog / Najpopularniejsze wyszukiwania w 2019 roku w Google
Najpopularniejsze wyszukiwania w 2019 roku w Google

Najpopularniejsze wyszukiwania w 2019 roku w Google

Każdego roku ludzie z różnych krajów wpisują miliony zapytań do wyszukiwarki Google dotyczące najróżniejszych tematów. Końcoworoczne analizy wykazują jednak, że są grupy tematyczne, które są najpopularniejsze w danym kraju czy na świecie. Rok 2019 obfitował w liczne istotne wydarzenia, spośród których możemy wyróżnić te mniej i bardziej interesujące. Jakie były trendy wśród zapytań użytkowników Google w 2019 roku?

Najpopularniejsze zapytania 2019 w Polsce – co najbardziej ciekawiło Polaków?

W ciągu 2019 roku niewątpliwie najbardziej angażującym i kontrowersyjnym tematem był strajk nauczycieli. Walka o podwyżki w tym zawodzie, negocjacje z rządem oraz "efekty uboczne" związane z trudnościami przeprowadzania zajęć czy matur dla dzieci i młodzieży śledzili bacznie obywatele naszego kraju ubiegłego roku. Drugim istotnym wydarzeniem były wybory UE, czyli wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce w 2019 roku. Było to czwarte głosowanie od naszego przystąpienia do Unii Europejskiej i mieliśmy szansę dokonania wyboru 52 eurodeputowanych. Miłośnicy zakupów interesowali się natomiast okazyjnymi wyprzedażami takimi, jak Cyber Monday, czyli poniedziałek po Święcie Dziękczynienia, podczas którego oferowane są duże zniżki i darmowe dostawy online. Ogromną stratą dla światowej kultury był również pożar Katedry Notre Dame.

Najbardziej popularni wśród wyszukiwanych ludzi 2019

najpopularniejsze wyszukiwania

Osobą, która była najczęściej wyszukiwana w ubiegłym roku w Polsce, jest Piotr Woźniak-Starak. Był on polskim producentem filmowym i przedsiębiorcą, odnoszącym imponujące sukcesy w branży. Jako producent pracował przy filmach "Big Love" czy "Bogowie" (wielokrotnie nagradzany), a także asystował reżyserowi przy filmie "Katyń". Zginął w wyniku niefortunnego incydentu – wypadł z motorówki podczas nocnego pływania na jeziorze, był wówczas pod wpływem alkoholu. Często też była w sieci mowa o jego żonie, Agnieszce Woźniak-Starak. Ważną postacią wśród zapytań był również Paweł Adamowicz. To prezydent Gdańska tragicznie zaatakowany i ugodzony nożem przez zamachowca na scenie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo reanimacji i prób ratowania życia nie przeżył tego zamachu. Nie można pominąć tu Olgi Tokarczuk, zdobywczyni Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za 2018 rok.

Tematy, które zyskały popularność w 2019 roku

Uwielbiamy pytać „wujka Google” o różne rady i podpowiedzi dotyczące codziennego życia, zdrowia czy technologii. W 2019 najczęstszymi zapytaniami w wyszukiwarce Google w Polsce były frazy takie, jak: „Jak głosować w wyborach do UE?”, „Jak sprawdzić zwrot podatku?”, „Jak włączyć Asystenta Google?” czy „Jak wyglądają hemoroidy?”. Ogromnym udogodnieniem jest możliwość zdobycia wiedzy o czym tylko się pomyśli – wystarczy wpisać w Google „co to jest...?” i mamy odpowiedź! W 2019 roku szukaliśmy takich informacji na temat escape room'u, apostazji, większości konstytucyjnej czy skrótów takich, jak PPK czy LGBT.

O kulturze słów kilka, czyli filmy popularne w 2019 roku w Polsce

Branża filmowa z roku na rok tworzy coraz więcej wspaniałych produkcji – aż trudno nadążyć nad obejrzeniem wszystkich inspirujących filmów. Dlatego warto zerknąć w zestawienie Google, gdzie wyróżniono najchętniej wyszukiwane przez Polaków filmy. Do listy zaliczają się takie pozycje z dużego ekranu, jak: „Irlandczyk”, „Joker”, „Green Book” czy „Kogel Mogel 3”. Znalazło się również na niej parę bajek, m.in. „Kraina Lodu 2”.

Wyszukiwania w 2019 roku z całego świata

wyszukiwania w Google na świecie 2019

Lista stworzona z zestawienia najbardziej popularnych wyszukiwań z całego świata jest zawsze dużą zagadką. Mieszanka najczęściej szukanych haseł ze wszystkich państw daje zaskakujące i ciekawe rezultaty. Często nie mają zbyt wiele wspólnego z wynikami z własnego kraju. Czego w 2019 roku szukał świat?

Znaczenie Google Trends dla pozycjonowania

Narzędzie Google Trends jest bardzo przydatne w procesie pozycjonowania stron. Kiedy prowadzimy blog do strony, możemy podejrzeć tam tematy, które są aktualnie wyszukiwane i które zainteresują użytkowników oraz potencjalnych klientów. Znajdziemy tam sugestie powiązane z hasłem głównym, np. wpisując pozycjonowanie stron otrzymamy podobne zapytania zyskujące popularność: pozycjonowanie stron www Warszawa, pozycjonowanie stron Bydgoszcz itd. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą usług SEO w naszej agencji Blumo i odwiedzenia podstrony z cennikiem pozycjonowania stron internetowych.


<< POWRÓT

Na naszym blogu

Poczytaj więcej


Zadaj pytanie o pozycjonowanie

Stworzenie strony internetowej, Google Adwords lub usługi programistyczne WWW.Imię i nazwisko/Firma:

Telefon:
E-mail:
Adres WWW strony internetowej a może strona jest do zrobienia?:
Wiadomość:
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Blumo, będącego Administratorem danych, w celu przedstawienia warunków współpracy.
wpisz: dttv