Punkty szczepień COVID-19 na Mapach Google
HOME / Blog / Punkty szczepień COVID-19 na Mapach Google
Punkty szczepień COVID-19 na Mapach Google

Punkty szczepień COVID-19 na Mapach Google

Aktualizowane punkty szczepień na koronawirusa już w GoogleMaps

Główną myślą przewodnią działalności Google jest umożliwienie użytkownikom jak najszybszego I najdokładniejszego znalezienia określonych informacji. Zgodnie z tą ideą Google stale modernizuje i ulepsza swoje algorytmy oraz dodaje nowe narzędzia ułatwiające znalezienie różnego typu danych. Tym razem dodano nową opcję w Google Maps, szczególnie poszukiwaną w obecnym czasie – dostępne punkty szczepień przeciwko Covid-19.

Google Maps – to, czego potrzebujesz najbliżej Ciebie

Mapy Google są jednym z najczęściej i najchętniej używanych narzędzi internetowego giganta. Nie potrzebujemy już oddzielnych nawigacji, rekomendacji znajomych czy wizytówek – wszystko znajdziemy w Google Maps! Możemy wyznaczyć trasę z miejsca, w którym się znajdujemy do dowolnego punktu na świecie i „przespacerować się wirtualnie” ulicami każdego miasta.

Oprócz znalezienia fryzjera, mechanika czy najbliżej stacji benzynowej, od teraz możemy znaleźć również dostępne punkty szczepienia przeciwko korona wirusowi. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę “punkty szczepień COVID” i aplikacja sama pokaże nam punkty, które znajdują się blisko nas.

Co więcej, Google Polska poinformowało, że współpracuje przy tym z Narodowym Programem Szczepień, zatem informacje o lokalizacjach miejscach szczepień będą stale aktualizowane.

"Od początku pandemii staramy się, aby nasze produkty pomagały Wam w znalezieniu wiarygodnych informacji o koronawirusie, abyście mogli lepiej zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie swoich rodzin i bliskich. Aby pomóc Wam dostosować się do tej nowej normalności, uruchomiliśmy alert SOS w wyszukiwarce, a także dodaliśmy do Map Google prawie 250 nowych funkcji i ulepszeń, w tym warstwę danych COVID.Teraz, gdy zwiększane są wysiłki w zakresie szczepień, szukamy nowych pomysłów na wspieranie Was w nawigowaniu tego procesu. Polska jest jednym z pierwszych krajów w Europie, w którym możecie sprawdzić w wyszukiwarce i na Mapach lokalizacje punktów szczepień przeciwko COVID-19. Wcześniej funkcja ta została uruchomiona między innymi w USA, Kanadzie, Indiach i Francji."
Blog Google Polska

To nie jedyny dowód, że Google intensywnie pracuje nad swoimi produktami w celu ulepszenia usług podczas padnemii. Google Maps zostały ulepszone o prawie 250 nowych rozwiązań związanych z pandemią i funkcjonowaniem w jej trakcie, między innymi warstwę danych COVID, informacje o zatłoczeniu prezentowane w czasie rzeczywistym czy dodatkowe dane dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa w profilach firm. Uruchomiona już w zeszłym roku warstwa “Dane o COVID-19” pokazuje min. nowe przypadki zachorowań na 100 tys. osób.


<< POWRÓT

Na naszym blogu

Poczytaj więcej


Zadaj pytanie o pozycjonowanie

Stworzenie strony internetowej, Google Adwords lub usługi programistyczne WWW.Imię i nazwisko/Firma:

Telefon:
E-mail:
Adres WWW strony internetowej a może strona jest do zrobienia?:
Wiadomość:
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Blumo, będącego Administratorem danych, w celu przedstawienia warunków współpracy.
wpisz: hunj