Pozycjonowanie PrestaShop - optymalizacja SEO w sklepie internetowym
HOME / Strony internetowe / Tworzenie stron PrestaShop

Strony na PrestaShop – pozycjonowanie sklepu internetowego

 System PrestaShop to jeden z najpopularniejszych platform do obsługi sklepów internetowych. Mamy w nim dostęp do wielu darmowych oraz płatnych szablonów, a także możliwość ingerencji w kod źródłowy. W PrestaShop możemy również na kilka sposobów wdrożyć optymalizację pod SEO.

Optymalizacja SEO – panel PrestaShop

Nie trzeba być programistą, aby poradzić sobie z wprowadzeniem zmian pod pozycjonowanie sklepów internetowych. W ustawieniach systemu można wprowadzić title i description w przygotowanych schematach. Dla strony produktowej będzie to zakładka „SEO”. Mamy również możliwość włączenia opcji „przyjazny adres URL”, dzięki której nasze linki będą właściwie skonfigurowane i lepiej odbierane przez klientów.

adresy URL w prestashop

PrestaShop pozwala także na konfigurację sitemap XML w zakładce „Moduły”, gdzie można wygenerować mapę czy wykluczyć z niej wybrane podstrony. Istnieje również opcja zainstalowania indywidualnych nagłówków H1 (Custom Category H1), co pozwoli nam lepiej lepiej dopasować pozycjonowanie long tail.

sitemap Prestashop

Blog firmowy sklepu internetowego

Prestashop umożliwia prowadzenie bloga firmowego, co daje możliwość lepszego promowania swoich produktów czy usług oraz budowanie wizerunku eksperta w branży. W celu jego uruchomienia trzeba wyposażyć się w dodatkowy moduł, przy czym najczęściej wybierany wśród darmowych opcji to SmartBlog.

Do przyciągnięcia odbiorców zarówno na serwis informacyjny, jak i do sklepu internetowego, liczą się przyciągające i ciekawe treści. Są one też ważnym czynnikiem rankingowym dla Google. Warto zadbać nie tylko o aktualne i rozbudowane treści, ale również o odpowiedni przekaz do odbiorcy.

Dobrą strategią jest przedstawienie zalet naszych produktów czy usług oraz zatytułować artykuł w postaci często zadawanego przez użytkowników pytania, np. „Co kupić dziewczynie na Walentynki?” – w sklepie internetowym z prezentami na każdą okazję. Często użytkownicy potrzebują szerzej poznać funkcjonalność danego przedmiotu przez zakupem – przydadzą się zatem recenzje, poradniki, instruktaże czy porównania produktów, np. „Jak ułożyć sztuczną trawę z rolki na tarasie?”. Nie można zapomnieć również o przedstawieniu korzyści z zakupu produktu lub usługi, np. „5 zalet depilacji laserowej”. Warto też systematycznie uzupełniać stronę o inne eksperckie artykuły branżowe.

Profesjonalna optymalizacja PrestaShop w agencji SEO

Jeśli zależy Ci na sukcesie swojego sklepu internetowego i chcesz zdobyć nowych klientów oraz lepszą widoczność w wyszukiwarce Google, powinieneś poszukać agencji SEO, która zajmie się pozycjonowaniem sklepu internetowego. W Blumo zajmujemy się tym od lat i znamy się na rzeczy. Zajmiemy się m.in.:

Oddaj swój sklep internetowy na PrestaShop w zaufane ręce profesjonalistów w Blumo!Zadaj pytanie o pozycjonowanie

Stworzenie strony internetowej, Google Adwords lub usługi programistyczne WWW.Imię i nazwisko/Firma:

Telefon:
E-mail:
Adres WWW strony internetowej a może strona jest do zrobienia?:
Wiadomość:
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Blumo, będącego Administratorem danych, w celu przedstawienia warunków współpracy.
wpisz: ycqy