10 sposobów na zwiększenie ruchu na stronie
HOME / Blog / 10 sposobów na zwiększenie ruchu na stronie
10 sposobów na zwiększenie ruchu na stronie

10 sposobów na zwiększenie ruchu na stronie

Jeśli postanowiłeś założyć swoją stronę, niezależnie czy jest to strona firmowa, blog czy sklep internetowy – będzie ona potrzebować ruchu i widoczności, żeby funkcjonować. Jaki przecież sens ma jakikolwiek biznes, kiedy nie ma odbiorców? W obecnej rzeczywistości i ogromnej konkurencji nie wystarczy „istnieć”, żeby zaistnieć. Trzeba podjąć działania, aby strona była wartościowa zarówno dla potencjalnych klientów, jak i algorytmów Google. Zasugerujemy parę sposobów na zdobycie wartościowego, „stargetowanego” ruchu.

1. Content is king

– unikalne, często aktualizowane treści na stronie to kluczowa sprawa. Jeśli Twoja strona zawiera tylko zakładkę „o nas”, „kontakt” i parę słów o ofercie sprzed 3 lat, nie ma co liczyć na popularność. W Blumo zatrudniamy kreatywnych copywriterów, którzy zadbają, aby Twoja strona „urosła w treści” – regularnie prowadzony blog tematyczny, podstrony miastowe, rozbudowane teksty SEO z odpowiednim nasyceniem słów kluczowych – nie obejrzysz się, a ruch widocznie wzrośnie!

2. Social Media

– kanały mediów społecznościowych rosną w siłę. Według najnowszych danych, w Polsce z Internetu korzysta 30,63 miliona osób. Jest to 81% całkowitej populacji i 263 tysiące (+2,3%) osób więcej w porównaniu z rokiem 2019. Aż 97% aktywnych użytkowników social media korzystają z nich poprzez urządzenia mobilne. Facebook, Instagram czy YouTube – to tam zyskujemy szansę na dotarcie do nowego, szerokiego grona odbiorców. Warto znać ich specyfikę i wybrać odpowiedni kanał social media dla swojej działalności.

3. Współpraca z blogerami

– blogi mają obecnie nieco inną formę niż dawniej – nie są to pamiętniki nastolatek, a wartościowe treści tematyczne przygotowywane przez specjalistów w swojej dziedzinie. Współpraca z popularnym blogiem, związanym z branżą Twojej firmy, może skutecznie pomóc w poszerzeniu zasięgów i zbudowaniu większej rozpoznawalności Twojej marki. Gościnny wpis na takim blogu z pewnością zwiększy ruch na stronie, a więc i szansę na potencjalnych klientów.

4. Newslettery

- to forma komunikacji mailowej z klientami głównie kojarzona z uciążliwymi reklamami i ofertami ze sklepów. Jednak warto spojrzeć na nie z pozytywnej strony, gdyż to doskonały sposób na przypomnienie odbiorcom o naszej marce i utrzymywanie stałego kontaktu oraz informowanie o zaktualizowanych treściach. Newsletter zapewnia spersonalizowane wejścia i stałe grono „fanów”.

5. User Experience (UX, ang. doświadczenie użytkownika)

to całość wrażeń towarzyszących użytkownikowi podczas korzystania z usługi, np. serwisu internetowego, aplikacji czy produktu niecyfrowego. UX ma więc na celu dostarczanie dopasowanych rozwiązań i interakcji oraz maksymalizację pozytywnych odczuć. Skonfigurowanie swojej strony firmowej pod kątem UX oznacza więc intuicyjną i prostą w obsłudze nawigację strony, atrakcyjny design strony, sprawnie działające przyciski i linki czy funkcjonalności ułatwiające czytanie. Istotny jest również krótki czas ładowania strony.

drzewo UX

6. Różne formy treści

– wspomnieliśmy wcześniej, że treść jest ważna, jednak z pewnością każdy z nas lubi, kiedy tekst jest urozmaicony innymi formami przekazu. Podcast, blog, video, infografiki – warto wypróbować takich sposobów, może dzięki temu trafimy do nowej rzeszy odbiorców. Najnowsze zdjęcia i filmiki relacjonujące działalność firmy można też dodawać na Google Moja Firma.

7. Trendy tematyczne i chwytliwe nagłówki

– dodając nowe treści na stronie, warto być na bieżąco z wydarzeniami w danej dziedzinie i podsuwać odbiorcom „najświeższe kąski branżowe”. Dobrą strategią jest również stosowanie tytułów zachęcających do dalszego czytania. Taki nagłówek zawiera często np. liczbę, grę słów czy odwołanie do emocji odbiorcy („5 powodów, dla których nie warto rezygnować z pozycjonowania podczas pandemii”).

najpopularniejsze nagłówki w artykułach

znaczenie ilości znaków w nagłówku

8. Google AdWords

– czyli narzędzie Google służące do zyskania płatnego ruchu za pomocą linków sponsorowanych. Wybiera się tam listę fraz, które chce się w ten sposób wypromować. Aby taka kampania była skutecznie i właściwie przeprowadzona, warto oddać ją w ręce specjalisty – zachęcamy do wykupienia usługi Google AdWords w Blumo.

9. Aktywność na forach branżowych

– udzielanie się na forum, które z zasady zrzesza wielbicieli danej dziedziny, jest bez wątpienia obiecującym ruchem. Osoby zainteresowane tematyką z większym prawdopodobieństwem będą chętne do zapoznania się z Twoją stroną, dlatego warto pamiętać o umieszczaniu w stopce swojej witryny.

10. Pozycjonowanie stron zgodne z zasadami SEO

pozycjonowanie stron internetowych to najtańsza i skuteczna forma marketingu internetowego, która zapewnia wzrost ruchu organicznego w wyszukiwarce Google. Warto pamiętać, żeby proces ten przebiegał zgodnie z zasadami White Hat SEO – nikt nie chce mieć „na koncie” kar od Google. W Blumo wykorzystujemy legalne działania, wiedzę i doświadczenie i zapewniamy wysoką jakość usługi – zachęcamy do zapoznania się z naszym cennikiem pozycjonowania stron.


<< POWRÓT

Na naszym blogu

Poczytaj więcej


Zadaj pytanie o pozycjonowanie

Stworzenie strony internetowej, Google Adwords lub usługi programistyczne WWW.Imię i nazwisko/Firma:

Telefon:
E-mail:
Adres WWW strony internetowej a może strona jest do zrobienia?:
Wiadomość:
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Blumo, będącego Administratorem danych, w celu przedstawienia warunków współpracy.
wpisz: vwak